Żywa galeria

ArtBistro Stalowa52 to miejsce tętniące artystycznym życiem, którego tłem stała się warszawska Praga. Od kilku lat prawobrzeżna część Warszawy coraz bardziej otwiera się na artystów. Stało się to również udziałem ArtBistro Stalowa52, które prócz tego, że jest kompleksem hotelowo-restauracyjnym, jest również Żywą Galerią – miejscem ukierunkowanym na działania artystyczne. Zgodnie z koncepcją twórców, jak i charakterem miejsca, od czerwca 2014 roku z powodzeniem działa tu galeria sztuki. Przestrzeń odremontowanej przedwojennej kamiennicy jest niezwykle podatna na eksponowanie prac artystycznych. 

Misją Żywej Galerii  jest ułatwienie odbiorcy dotarcia do sztuki. Spontaniczny kontakt z artystą i jego dziełami nabiera tu zupełnie innego charakteru. Wielkim atutem miejsca jest jego atmosfera, która w naturalny i niewymuszony sposób wpływa na poszerzanie się grona odbiorców. Oprócz stałych adresatów kultury, twórcy galerii chcą dotrzeć również do nowego widza. Żywa Galeria ma być miejscem, które umożliwia młodym, nierzadko debiutującym artystom prezentację swojej twórczości w przyjaznym i ciepłym klimacie.

Doboru artystów dokonuje kuratorka i manager kultury Anna Schwenk, na stałe współpracująca z galerią, która tak charakteryzuje współtworzony projekt: „Postawiliśmy na artystów początkujących w znaczeniu szeroko rozumianym.  Nie podążamy za modą, nie sugerujemy się aktualnymi trendami galeryjnymi. Chętnie nawiązujemy współpracę z artystami, którzy nie ulegają aktualnym tendencjom i nie boją się mówić swoim niepowtarzalnym głosem. Przyjęliśmy formułę regularnych wystaw, których otwarcia odbywają się w pierwszy czwartek miesiąca.”

Zapraszamy!

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close